Év, helyszín
|
Világbajnok
|
Ezüstérmes
|
Bronzérmes
|
1930 Caux-sur-Montreux
|
Franco Zaninetta, Giorgio Biasini, Antonio Dorini, Gino Rossi
|
|
Jean Mollen, John Schneiter, André Mollen, William Prichard
|
|
Fritz Grau, Picker, Bertram, Albert Brehme
|
|
1931 St. Moritz
|
Werner Zahn, Robert Schmidt, Franz Bock, Emil Hinterfeld
|
|
René Fonjallaz, Gustave Fonjallaz, N. Buchheim, Gaston Fonjallaz
|
|
Dennis Field, P. Coote, R. Wallace, J. Newcombe
|
|
1934 Garmisch-Partenkirchen
|
Hanns Killian, Fritz Schwarz, Hermann von Valta, Sebastian Huber
|
|
Emil Angelescu, Teodor Popescu, Dumitru Gheorghiu, Ion Gribincea
|
|
Jean de Suarez d'Aulan, Rheims, Bemish, Jacques Bridou
|
|
1935 St. Moritz
|
Hanns Killian, Alexander Gruber, Hermann von Valta, Sebastian Huber
|
|
Pierre Musy, Noldi Gartmann, Charles Bouvier, Josef Beerli
|
|
Reto Capadrutt, Fritz Feierabend, A. Lardi, H. Tami
|
|
1937 St. Moritz
|
Frederic McEvoy, David S. Looker, Charles Green, Byran H. Black
|
|
Gerhard Fischer, Lohfeld, H. Fischer, Rolf Thielecke
|
|
Donald Fox, Tippi Gray, Bill Dupree, James Bickford
|
|
1938 Garmisch-Partenkirchen
|
Frederick McEvoy, David S. Looker, Charles Green, Chris MacKintosh
|
|
Hanns Killian, Werner Windhaus, Bobby Braumiller, Franz Kemser
|
|
Gerhard Fischer, Lohfeld, H. Fischer, Rolf Thielecke
|
|
1939 Cortina d’Ampezzo
|
Fritz Feierabend, dr. Heinz Cattani, Alphonse Hörning, Joseph Beerli
|
|
Frederick McEvoy, Hoard, Critchley, Charles Green
|
|
Hanns Killian, Werner Windhaus, Hans Schmidt, Franz Kemser
|
|
1947 St. Moritz
|
Fritz Feierabend, Friedrich Waller, Felix Endrich, Stephan Waser
|
|
Max Houben, Claude Houben, Albert Lerat, Jacques Mouvet
|
|
Achille Fould, Henri Evrot, Robert Dumont, William Hirigoyen
|
|
1949 Lake Placid
|
Stanley Benham, Patrick Martin, William Casey, William D'Amico
|
|
James Bickford, Henry Sterns, Pat Buckley, Donald Dupree
|
|
Fritz Feierabend, Werner Spring, Friedrich Waller, Heinrich Angst
|
|
1950 Cortina d’Ampezzo
|
Stanley Benham, Patrick Martin, James Atkinson, William D'Amico
|
|
Fritz Feierabend, Albert Madörin, Romi Spada, Stephen Waser
|
|
Franz Kapus, Franz Stöckli, Hans Bolli, Heinrich Angst
|
|
1951 Alpe d’Huez
|
Anderl Ostler, Xaver Leitl, Miche Pössinger, Lorenz Nieberl
|
|
Stanley Benham, Patrick Martin, James Atkinson, Gary Sheffield
|
|
Franz Kapus, Franz Stöckli, Hans Bolli, Heinrich Angst
|
|
1953 Garmisch-Partenkirchen
|
Lloyd Johnson, Piet Biesiadecki, Hubert Miller, Joseph Smith
|
|
Anderl Ostler, Heinz Wendlinger, Hans Hohenester, Rudi Erben
|
|
Kjell Holmström, Walter Aronsson, Nils Landgren, Jan Lapidoth Hans Rösch, Michael Pössinger, Dix Terne, Sylvester Wackerle
|
|
1954 Cortina d’Ampezzo
|
Fritz Feierabend, Harry Warburton, Gottfried Diener, Heinrich Angst
|
|
Hans Rösch, Michael Pössinger, Dix Terne, Sylvester Wackerle
|
|
Theo Kitt, Josef Grün, Klaus Koppenberger, Lorenz Niebert
|
|
1955 St. Moritz
|
Franz Kapus, Gottfried Diener, Robert Alt, Heinrich Angst
|
|
Fritz Feierabend, Aby Gartmann, Harry Warburton, Rolf Gerber
|
|
Franz Schelle, Jakob Nirschl, Hans Henn, Edmund Koller
|
|
1957 St. Moritz
|
Hans Zoller, Hans Theler, Rolf Küderli, Heinz Leu
|
|
Eugenio Monti, Ferdinando Piani, Lino Pierdica, Renzo Alverà
|
|
Arthur Tyler, John Cole, Robert Hagemes, Thomas Butler
|
|
1958 Garmisch-Partenkirchen
|
Hans Rösch, Alfred Hammer, Theodore Bauer, Walter Haller
|
|
Franz Schelle, Eduard Kaltenberger, Josef Sterff, Otto Göbl
|
|
Sergio Zardini, Massimo Bogana, Renato Mocellini, Alberto Righini
|
|
1959 St. Moritz
|
Arthur Tyler, Gary Sheffield, Parker Vooris, Charles Thomas Butler
|
|
Sergio Zardini, Alberto Righini, Ferruccio Dalla Torre, Romano Bonagura
|
|
Franz Schelle, Eduard Kaltenberger, Josef Sterff, Otto Göbl
|
|
1960 Cortina d’Ampezzo
|
Eugenio Monti, Furio Nordio, Sergio Siorpaes, Renzo Alvera
|
|
Hans Rösch, Alfred Hammer, Theodore Bauer, Albert Kandlbinder
|
|
Max Angst, Hansjörg Hirschbühl, Gottfried Kottmann, René Kuhl
|
|
1961 Lake Placid
|
Eugenio Monti, Sergio Siorpaes, Furio Nordio, Benito Rigoni
|
|
Stanley Benham, Gary Sheffield, Jerry Tennant, Chuck Pandolph
|
|
Gunnar Åhs, Gunnar Carpö, Erik Wennerberg, Börje-Bengt Hedblom
|
|
1962 Garmisch-Partenkirchen
|
Franz Schelle, Josef Sterff, Ludwig Siebert, Otto Göbl
|
|
Sergio Zardini, Ferruccio Dalla Torre, Enrico de Lorenzo, Romano Bonagura
|
|
Franz Isser, Pepi Isser, Heini Isser, Fritz Isser
|
|
1963 Igls
|
Sergio Zardini, Ferruccio Dalla Torre, Renato Mocellini, Romano Bonagura
|
|
Angelo Frigerio, Mario Pallua, Luigi de Bettin, Sergio Mocellini
|
|
Erwin Thaler, Reinhold Dumthaler, Josef Nairz, Adolf Koxeder
|
|
1965 St. Moritz
|
Victor Emery, Gerald Presley, Michael Young, Peter Kirby
|
|
Nevio de Zordo, Italo de Lorenzo, Pietro Lesana, Robert Mocellini
|
|
Fred Fortune, Richard Knuckles, Joe Wilson, James Lord
|
|
1969 Lake Placid
|
Wolfgang Zimmerer, Peter Utzschneider, Walter Steinbauer, Stefan Gaisreiter
|
|
Gianfranco Gaspari, Sergio Pompanin, Roberto Zandonella, Mario Armano
|
|
Les Fenner, Robert Huscher, Howard Siler, Allen Hachigian
|
|
1970 St. Moritz
|
Nevio de Zordo, Roberto Zandonella, Mario Armano, Luciano De Paolis
|
|
Wolfgang Zimmerer, Walter Steinbauer, Pepi Bader, Peter Utzschneider
|
|
René Stadler, Hans Candrian, Max Forster, Peter Schärer
|
|
1971 Cervinia
|
René Stadler, Max Forster, Erich Schärer, Peter Schärer
|
|
Oscar d'Andrea, Alessandro Bignozzi, Antonio Brabcaccio, Renzo Caldera
|
|
Wolfgang Zimmerer, Stefan Gaisreiter, Walter Steinbauer, Peter Utzschneider
|
|
1973 Lake Placid
|
René Stadler, Werner Camichel, Erich Schärer, Peter Schärer
|
|
Werner Delle Karth, Walter Delle Karth, Hans Eichinger, Fritz Sperling
|
|
Wolfgang Zimmerer, Stefan Gaisreiter, Walter Steinbauer, Peter Utzschneider
|
|
1974 St. Moritz
|
Wolfgang Zimmerer, Peter Utzschneider, Manfred Schumann, Albert Wurzer
|
|
Hans Candrian, Guido Casty, Yves Marchand, Gaudenz Beeli
|
|
Werner Delle Karth, Walter Delle Karth, Hans Eichinger, Fritz Sperling
|
|
1975 Cervinia
|
Erich Schärer, Peter Schärer, Werner Camichel, Sepp Benz
|
|
Wolfgang Zimmerer, Peter Utzschneider, Albert Wurzer, Fritz Ohlwärter
|
|
Manfred Stengl, Gert Krenn, Franz Jacob, Armin Vilas
|
|
1977 St. Moritz
|
Meinhard Nehmer, Bernhard Germeshausen, Hans-Jürgen Gerhardt, Raimund Bethge
|
|
Erich Schärer, Ulrich Bächli, Rudolf Marti, Josef Benz
|
|
Jakob Resch, Herbert Berg, Fritz Ohlwärter, Walter Barfuss
|
|
1978 Lake Placid
|
Horst Schönau, Horst Bernhard, Harald Seifert, Bogdan Musiol
|
|
Erich Schärer, Ulrich Bächli, Rudolf Marti, Josef Benz
|
|
Meinhard Nehmer, Bernhard Germeshausen, Hans-Jürgen Gerhardt, Raimund Bethge
|
|
1979 Königssee
|
Stefan Gaisreiter, Dieter Gebhard, Hans Wagner, Heinz Busche
|
|
Meinhard Nehmer, Detlef Richter, Bernhard Germeshausen, Hans-Jürgen Gerhardt
|
|
Erich Schärer, Ulrich Bächli, Hansjörg Trachsel, Josef Benz
|
|
1981 Cortina d’Ampezzo
|
Bernhard Germeshausen, Hans-Jürgen Gerhardt, Henry Gerlach, Michael Trübner
|
|
Hans Hiltebrand, Kurt Poletti, Franz Weinberger, Franz Isenegger
|
|
Erich Schärer, Max Rüegg, Tony Rüegg, Josef Benz
|
|
1982 St. Moritz
|
Silvio Giobellina, Heinz Stettler, Urs Salzmann, Rico Freiermuth
|
|
Bernhard Lehmann, Roland Wetzig, Bogdan Musiol, Eberhard Weise
|
|
Erich Schärer, Franz Isenegger, Tony Rüegg, Max Rüegg
|
|
1983 Lake Placid
|
Ekkehard Fasser, Hans Maerchy, Kurt Poletti, Rolf Strittmatter
|
|
Klaus Kopp, Gerhard Öchsle, Günther Neuberger, Hans-Joachim Schumacher
|
|
Detlef Richter, Henry Gerlach, Thomas Forch, Dietmar Jerke
|
|
1985 Cervinia
|
Bernhard Lehmann, Matthias Trübner, Ingo Voge, Steffen Grummt
|
|
Detlef Richter, Dietmar Jerke, Bodo Ferl, Matthias Legler
|
|
Silvio Giobellina, Heinz Stettler, Urs Salzmann, Rico Freiermuth
|
|
1986 Königssee
|
Erich Schärer, Kurt Meier, Erwin Fassbind, André Kisser
|
|
Peter Kienast, Franz Siegl, Gerhard Redl, Christian Mark
|
|
Ralph Pichler, Heinrich Notter, Celeste Poltera, Roland Beerli
|
|
1987 St. Moritz
|
Hans Hiltebrand, Urs Fehlmann, Erwin Fassbind, André Kisser
|
|
Wolfgang Hoppe, Bogdan Musiol, Roland Wetzig, Dietmar Schauerhammer
|
|
Ralph Pichler, Heinrich Ott, Edgar Dietsche, Celeste Poltera
|
|
1989 Cortina d’Ampezzo
|
Gustav Weder, Curdin Morell, Bruno Gerber, Lorenz Schindelholz
|
|
Nico Baracchi, Christian Reich, Donat Acklin, René Mangold
|
|
Wolfgang Hoppe, Bodo Ferl, Bogdan Musiol, Ingo Voge
|
|
1990 St. Moritz
|
Gustav Weder, Bruno Gerber, Curdin Morell, Lorenz Schindelholz
|
|
Harald Czudaj, Tino Bonk, Alexander Szelig, Axel Jang
|
|
Ingo Appelt, Gerhard Redl, Jürgen Mandl, Harald Winkler
|
|
1991 Altenberg
|
Wolfgang Hoppe, Bogdan Musiol, Axel Kühn, Christoph Langen
|
|
Gustav Weder, Bruno Gerber, Lorenz Schindelholz, Curdin Morell
|
|
Harald Czudaj, Tino Bonk, Axel Jang, Alexander Szelig
|
|
1993 Igls
|
Gustav Weder, Donat Acklin, Kurt Meier, Domenico Semeraro
|
|
Hubert Schösser, Harald Winkler, Gerhard Redl, Gerhard Haidacher
|
|
Brian Shimer, Bryan Leturgez, Karlos Kirby, Randy Jones
|
|
1995 Winterberg
|
Wolfgang Hoppe, René Hannemann, Ulf Hielscher, Carsten Embach
|
|
Hubert Schösser, Gerhard Redl, Thomas Schroll, Martin Schützenauer
|
|
Harald Czudaj, Thorsten Voss, Udo Lehmann, Alexander Szelig
|
|
1996 Calgary
|
Christoph Langen, Markus Zimmermann, Sven Rühr, Olaf Hampel
|
|
Marcel Rohner, Markus Wasser, Thomas Schreiber, Roland Tanner
|
|
Wolfgang Hoppe, Thorsten Voss, Sven Peter, Carsten Embach
|
|
1997 St. Moritz
|
Wolfgang Hoppe, René Hannemann, Carsten Embach, Sven Rühr
|
|
Dirk Wiese, Christoph Bartsch, Thorsten Voss, Michael Liekmeier
|
|
Brian Shimer, Chip Minton, Randy Jones, Robert Olesen
|
|
1999 Cortina d’Ampezzo
|
Bruno Mingeon, Emmanuel Hostache, Eric LeChanony, Max Robert
|
|
Marcel Rohner, Markus Nüssli, Beat Hefti, Silvio Schaufelberger
|
|
Pierre Lueders, Ken Leblanc, Ben Hindle, Matt Hindle
|
|
2000 Altenberg
|
André Lange, René Hoppe, Lars Behrendt, Carsten Embach
|
|
Christoph Langen, Markus Zimmermann, Tomas Plazter, Sven Rühr
|
|
Christian Reich, Bruno Aeberhard, Urs Aeberhand, Domenic Keller
|
|
2001 St. Moritz
|
Christoph Langen, Markus Zimmermann, Sven Peter, Alex Metzger
|
|
André Lange, Lars Behrendt, René Hoppe, Carsten Embach
|
|
Christian Reich, Steve Anderhub, Urs Aeberhand, Domenic Keller
|
|
2003 Lake Placid
|
André Lange, Kevin Kuske, René Hoppe, Carsten Embach
|
|
Todd Hays, Bill Schuffenhauer, Randy Jones, Garrett Hines
|
|
Alekszandr Zubkov, Aleszkej Szeliversztov, Szergej Golubjov, Dmitrij Sztyepuskin
|
|
2004 Königssee
|
André Lange, Kevin Kuske, René Hoppe, Udo Lehman
|
|
Christoph Langen, Christoph Heyder, Enrico Kühn, Jens Nohka
|
|
Todd Hays, Pavel Jovanovic, Bill Schuffenhauer, Steve Mesler
|
|
2005 Calgary
|
André Lange, René Hoppe, Kevin Kuske, Martin Putze
|
|
Alekszandr Zubkov, Szergej Golubjov, Aleszkej Szeliversztov, Dmitrij Sztyepuskin
|
|
Pierre Lueders, Ken Kotyk, Morgan Alexander, Lascelles Brown
|
|
2007 St. Moritz
|
Ivo Rüegg, Thomas Lamparter, Beat Hefti, Cédric Grand
|
|
Pierre Lueders, Ken Kotyk, David Bissett, Lascelles Brown
|
|
André Lange, René Hoppe, Kevin Kuske, Martin Putze
|
|
2008 Altenberg
|
André Lange, René Hoppe, Kevin Kuske, Martin Putze
|
|
Alekszandr Zubkov, Roman Oresnyikov, Dmitrij Trunyenkov, Dmitrij Sztyepuskin
|
|
Matthias Höpfner, Ronny Listner, Thomas Pöge, Alex Mann
|
|
2009 Lake Placid
|
Steven Holcomb, Justin Olsen, Steve Mesler, Curtis Tomasevicz
|
|
André Lange, Alexander Rödiger, Kevin Kuske, Martin Putze
|
|
Jānis Miņins, Daumants Dreiškens, Oskars Melbārdis, Intars Dambis
|
|
2011 Königssee
|
Manuel Machata, Richard Adjei, Andreas Bredau, Christian Poser
|
|
Karl Angerer, Christian Friedrich, Alex Mann, Gregor Bermbach
|
|
Steven Holcomb, Justin Olsen, Steven Langton, Curtis Tomasevicz
|
|
2012 Lake Placid
|
Steven Holcomb, Justin Olsen, Steven Langton, Curtis Tomasevicz
|
|
Maximilian Arndt, Alexander Rödiger, Kevin Kuske, Martin Putze
|
|
Manuel Machata, Marko Huebenbecker, Andreas Bredau, Christian Poser
|
|
2013 St. Moritz
|
Maximilian Arndt, Marko Hübenbecker, Alexander Rödiger, Martin Putze
|
|
Alekszandr Zubkov, Alekszej Nyegodajlo, Dmitrij Trunenykov, Makszim Mokruszov
|
|
Steven Holcomb, Justin Olsen, Steven Langton, Curtis Tomasevicz
|
|
2015 Winterberg
|
|
|
|
|
|
|
2016 Igls
|
|
|
|
|
|
|